we need to love

29. january 2017 at 15:50 | Dominique |  Random psaní
Musíme milovat. Pro co jiného bychom potom žili.
Seděla na okraji staré přehrady. Nevěděla, jak sem došla, potřebovala jen přemýšlet. Blond vlasy s hnědými odrosty ji vlály ve větru zpod čepice. Vždycky strašně toužila mít bílé vlasy, ale nikdy se ji to nepodařilo úplně. Byla prostě hnědovláska, ale už třetím rokem se snažila alespoň donutit je k blond nádechu. Vzpomněla si na to, na něj. Na jejich poslední společný a šťastný zážitek.
Seděli spolu na posteli, na půl oblečeni, byla opřena o jeho hruď a v ruce držela svůj mobil, musela se ozvat rodičům.

"Můžu?" vzal do ruky její mobil a začal projíždět fotogalerií.

Na jedné fotografii byla ona. Bylo to asi 3 roky zpět. To se ještě neznali. Měla tam dlouhé na půl vlnité oříškově hnědé vlasy. Dlouho na fotku koukal.

"Ty jsi byla bruneta?" udiveně se podíval na ni a na její vlasy.

"Pořád jí jsem." Usmála se, vstala z postele a začala se oblékat.

Ta vzpomínka ji pálila v očích, stejně jako slza, která se drala na povrch. Až po půl roce, co nad tím přemýšlela ji to došlo. Všechny holky, které měl před ní byly brunety. Proto se tenkrát ptal. Třeba proto ji dal sbohem. Kvůli barvě vlasů? Uchechtla se, co ji to napadlo za pitomost. Když to mezi nimi skončilo, měla pocit, jako že nechce dál žít. Pár měsíců po tom se koukala na nějaké romantické filmy. A říkala si, jak hloupí a naivní jsou lidé, kteří žijí pro lásku. Ale pro co žije ona? Ptala se sama sebe. Je to jako koloběh života. Narodíš se, rosteš, vyrosteš, zamiluješ se, se svoji láskou a vašimi dětmi prožiješ spokojený dlouhý život plní strastí, starostí, ale i radostí a to je to, pro co žiješ. Žiješ vlastně pro lásku. Pro lásku k rodině, ke své drahé polovičce, k hudbě, umění, k čemukoliv. Klíčem ke všemu je vlastně láska. Něco musíš milovat, pokud chceš žít. Jentak tam seděla a přemýšlela, pro co ona žije. Miluje umění, hudbu, tanec, zpěv, svoji rodinu. Proto tu stále ještě sedí, protože má pro co žít. Žije pro lásku. Kdyby nebylo lásky, nikdo by nebyl.

My potřebujeme milovat, abychom nezemřeli.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Džejní Džejní | Web | 31. january 2017 at 17:36 | React

velmi pekne napisane, laska je aj podla mna to, co velmi vela ludi drzi este pri zivote. pretoze nie je to iba laska k partnerovi ale aj ku vsetkym konickom a veciam, ktore v zivote radi robime a ktore nas vedia spravit stastnymi :)

2 Monica. Monica. | Web | 1. february 2017 at 21:04 | React

Ah, jak já tě miluju. Zrovna v tenhle moment je tohle asi přesně to, co jsem potřebovala slyšet. Přečíst. Kromě toho tvůj styl psaní je prostě skvělej, vyprávění ve třetí osobě absolutně žeru a tohle je prostě dokonalý.

3 Katka Katka | Web | 22. february 2017 at 16:38 | React

Moc hezké zamyšlení i příběh, i když s takovým smutným nádechem, ale opravdu na mě zapůsobil.
Souhlasím s tebou, že láska je důležitá, ať už se týká kohokoliv či čehokoliv, nejhorší je ovšem to, jak moc kvůli ní člověk i může trpět.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement