December 2015


Christmas Prague • Jednodílovka

23. december 2015 at 0:10 | Dominique |  Povídky//stories
Byl Štědrý den a všude byla spousta sněhu. Nasadila jsem si sněhule a okolo krku omotala pletenou šálu. Procházela jsem se ulicemi Prahy a vločky mi dopadaly na řasy, chtělo se mi brečet, dojetím. Nic pro mě není krásnějšího než Vánoce. Lidé se procházeli a drželi se za ruce, někteří si našli nějaké to jmelí a dodržovali se svýmy drahými polovičkami tradici. Po procházce ulicemi mířila má cesta kolem kluziště, kde bruslili malé děti s rodiči a já slyšela jednu a tu samou neutuchající otázku.

"Kdy přijde Ježíšek?", pokřikovali děti na své rodiče.
Vzpomněla jsem si na tu vzácnou chvilku, když jsem byla malá a věřila na Ježíška. Nic se nevyrovná tomu nadšení, tajemnu a očekávání. Cestou po nádherném městě jsem si zašla pro horkou čokoládu. Procházela jsem se Vánočními trhy, nakupovala trdelník a pozorovala lidi okolo sebe. Když pak má pouť zamířila na Karlův most, potkala jsem ženu. Přilákal mě její krásný i když trochu roztřesený hlas, aby ne, při zimě jaká byla mi ji bylo líto. Na Vánoce by nikdo neměl být sám a mrznout. Proto jsem ji půlku své peněženky nasypala do klobouku a dala ji zbytek své horké čokolády na zahřátí, žena mi poděkovala se slovy, že na to nikdy nezapomene a, že prý mám zlaté srdce. Toulala jsem se zasněženou Prahou a poslouchala koledy, až jsem byla u cíle své cesty, Palladium. Čekal tu na mě. Jeho hnědé oči, připomínající mou odpolední horkou čokoládu mě zahřívali u srdce. Otočil se na mě a pozdravil mě,přičemž mě obdaroval jeho krásným úsměvem. Při jeho objetí na přivítanou mé srdce poskočilo, stačil mi jeden dlouhý pohled do těch nejkrásnějších očí, abych se k němu na krátkou dobu přitáhla a políbila ho. Nevím čím to bylo, asi tou Vánoční atmosférou. Byl to můj první polibek s ním. Podíval se na mě.
"Jsi nádherná...."
Mé tváře polila červeň a já sklopila hlavu. Ruku v ruce jsme odcházeli, byly to ty nejlepší Vánoce.Rady a tipy #4 • Vánoční dárky

19. december 2015 at 11:51 | Dominique |  Rady a tipy
Krásné prosincové dopoledne všem! :D

Musím se omluvit, že jsem tu teď nějak nebyla aktivní, ale protože je prosinec, tak ve škole se učitelky baví tím, že před těma Vánocema by mohli třeba zabít děti nadměrným učením. :-) Tohle je teprve druhý prosincový článek a já jsem přemýšlela, že bych (když je ten prosinec a budou Vánoce) udělala nějakou "Christmas edition".
Líbilo by se Vám to? Co byste v ní rádi našli? Ozvěte se mi s tím do komentářů, moc by mě to zajímalo. :)
Ale vraťme se k článku. Napadlo mě pár tipů na dárky k Vánocům, jelikož každý rok tápu co komu dát a nedát. :D

2.4 Tag • Christmas tag❅ ❄ ❆

12. december 2015 at 11:33 | Dominique |  Tags
Pěkný prosincový večer Vám všem!

Fakt já miluju prosinec, Vánoce, Barboru, čerty a tohle vše okoloo...♥ :D Prostě už mám takovou tu náladu, kdy cítím z kuchyně cukroví, poslouchám písničku Last Christmas a sedím v dece. Nevím, jak budu mít na Štědrý den čas a proto tenle tag dělám už teď. Jinak se chci omluvit, že jsem poslední dobou tak mizerná blogerka a moc toho nenapíšu. Tenhle i minulý týden bylo hrozně testů ve škole, protože pak bude leden hektický. Naštěstí se mi to učení a všechno tohle oplatilo a mám zatím jedničky a dvojky. Doufám, že to tak bude i dál,proto mi držte palce a vítejte u mého Vánočního TAGU!